Můj cíl

11. dubna 2013 v 15:43 | Casy |  Něco o Casy
Jelikož jsem dnes nemocná, tak mám spoustu času na přemýšlení a leccos mi docvakne.
Vlastně teď mám sice trochu opožďěné ale novoroční předsevzetí.
Se svým pejskem a se sebou hodlám něco udělat!
Nebude to rychlí ani snadný ale předsevzetí je předsevzetí!!!
Ode dneška budu s Angee cvičit a získávat si víc její důvěry, budeme
častěji chodit na procházky a hlavně cvičit následující věci:
dance with dog, dogdancing, agility a tak různě. Vím je toho hodně, ale kdo říká že to nemůžem zkusit S vyplazeným jazykem?
Víte, zní to možná bláznivě a pro někoho to třeba může znít jako když to napsala malá holka,
ale pro tyhle lidi je všechno Šlápnul vedle, ale pro ty, kteří ještě v nco věří, tak ať se svýmy zvířátky taky něco
dělají! Nejlepší to je, když s ním něco dokážete :D je to opravdu úžasný pocit Mrkající.

OTOČ SE - otočka psa kolem jeho vlastní osy proti směru pohybu hodinových ručiček (doprava)
Výchozí pozice psa je před psovodem čelem k němu, psovod drží vodítko v levé ruce, pamlsek v pravé. Psovod vysloví povel "otoč se" a pravou rukou s pamlskem navede psa proti směru pohybu hodinových ručiček (doprava), aby cvik vykonal - odměnu vede psovi přímo před čumákem, aby poloměr otočky byl co nejmenší. "Otoč se" se cvičí i za chůze u levé nohy, a to tak, že psovod jde se psem u nohy, vodítko má v pravé ruce, stejně tak i pamlsek. Ve chvíli, kdy psovod chce, aby pes vykonal otočku, přehodí si vodítko i pamlsek do levé ruky, vysloví povel "otoč se", psa navede pamlskem do otočky (směrem doleva - od nohy). Jakmile pes otočku vykoná, psovod si opět přehodí vodítko i pamlsek do pravé ruky a jde ještě kousek dál, aby se pes srovnal opět k levé noze, pak se psovod zastaví, psa posadí, pochválí a odmění (z pravé ruky).

KROKY - slalom psa mezi nohama psovoda
Výchozí pozice psa je v sedě buď u levé nebo pravé nohy psovoda. Pes je odepnutý z vodítka, pamlsek je nachystaný (nejlépe) v obou rukách psovoda. Psovod vykročí dopředu nohou, která je směrem od psa a dá za nohu ruku, která je rovněž směrem od psa. Vysloví povel "kroky" a psa navede tak, aby pes prošel skrz otvorem mezi nohama. Je možné dělat kroků více za sebou - proto pamlsky v obou rukách (lze i jeden pamlsek přehazovat, později to ovšem psa brzdí). Konečná pozice psa je opět v sedě u levé nebo pravé nohy. Pes se odmění a pochválí (rukou, která zůstane směrem od psa). Kroky můžeme učit i dozadu či do boku.

HRA - poklona psa
Výchozí pozice psa je ve stoje, psovod podloží ruku psovi pod břicho (až ke slabinám), v druhé ruce má pamlsek, pamlskem psovi utíká jakoby dopředu a dolů, vysloví povel "hra" (ze začátku možné lehni hra). Jakmile si pes lehne na přední tlapky, dáme mu pamlsek a pochválíme ho. Postupně, jak již pes bude reagovat na povel hra a bude si na něj již na přední tlapky lehat sám, můžeme začít oddělávat postupně ruku, která psovi bránila pod břichem v lehnutí celým tělem. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Deenie Mifitova Deenie Mifitova | Web | 11. dubna 2013 v 15:56 | Reagovat

Pěkné

2 Ancarie Ancarie | Web | 11. dubna 2013 v 16:14 | Reagovat

Bláznivé to rozhodně není. Zkusit se musí vše, jinak by život byl promarněný. Cvičení psa je ale poněkud složité, záleží na plemeni, které máš .. nejlépe se cvičí Border Kolie, kolie, dobrman a ještě několik méně známých plemen. Hůře se zase cvičí plemena typu - Boxer či Pitbull. Takže se podívej i na internet ke svému plemeni psa, popřípadě na to, z čeho je "zrozen" xDD .. jestli je to mix několika psů, podívej se v čem jsou ti psi jako čistokrevní dobří. Podle toho svého psa cvič.

3 Casy Casy | Web | 11. dubna 2013 v 16:24 | Reagovat

Díky,
mám border kolii :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama